Zonguldak’ta istismar davası: Sanığın 48 yıla kadar hapsi istendi

Zonguldak’ta çocuğu istismar ettiği gerekçesiyle yargılanan H.E. hakkında 48 yıl 3 aya kadar hapis talebinde bulunuldu.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığınca, kadın kuaföründe çıraklık eğitimi gören 14 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan kuaför dükkanı sahibi H.E. hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

ÇOCUK SÖZLÜ VE FİZİKSEL TACİZ YAŞADIĞINI ANLATTI

AA’nın haberine göre H.E. hakkında hazırlanan ve Zonguldak 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede ifadelerine yer verilen mağdur, Ağustos 2023’ten beri yanında staj yaptığı H.E’nin sözlü ve fiziksel tacizlerine maruz akldığını anlattı.

Üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyen sanık H.E. ise işletmede huzursuzluk çıkardığını iddia ettiği çalışanının, buna devam etmesi halinde işten çıkaracağını söylemesi ve maaş haricinde para vermeyi kesmesi nedeniyle kendisine iftira attığını öne sürdü.

Mağdurun yaralanmasının basit tıbbi müdahaleyle giderilebilir nitelikte olduğu aktarılan adli muayene raporunda ise olay tarihinde tadilat nedeniyle iş yerinde güvenlik kamerası bulunmadığı, sonrasında takıldığı ancak sistemin, tutanak tutulduğunda kayıt yapmadığı, işletme çevresinde iş yerini gösteren güvenlik kamerasına da rastlanılmadığı bildirildi.

Raporda, şüphelinin telefonundaki incelemelerde herhangi bir suç veya suç unsuruna rastlanılmadığı, WhatsApp uygulamasının öncesinde kullanıldığı ancak mevcut durumda cihazda bulunmadığı için incelenemediği, Instagram uygulamasının yüklü olduğu ancak çıkış yapılması nedeniyle inceleme yapılamadığı, başkaca bir sosyal medya uygulamasının da bulunmadığı ifade edildi.

İddianamede, tutuklu sanık H.E’nin “çocuğun cinsel istismarı” suçundan 33 yıl 9 ay, “kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”dan 10 yıl ve “çocuğa karşı cinsel taciz”den 4 yıl 6 aya kadar hapsi talep edildi.

SANIĞIN YARGILANMASINA İLERLEYEN GÜNLERDE BAŞLANACAK

Zonguldak’ta kadın kuaföründe çıraklık eğitimi alan 14 yaşındaki kız çocuğunun işletme sahibi H.E’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlatması üzerine ailesi şikayetçi olmuş, çocuğun pedagog eşliğinde ifadesinin alınmasının ardından gözaltına alınan zanlı, 31 Ocak’ta çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanmıştı.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x